Marzysz o skoku ze spadochronem, ale nie do końca wiesz, jak przygotować się do tej przygody? Skok ze spadochronem stanie się czystą przyjemnością jeśli zadbasz o kilka kwestii. Faktem jest, że to niezwykle popularny sport ekstremalny na całym świecie. Przygoda na długo pozostanie w Twojej pamięci i zapewni masę wrażeń. To dobre rozwiązanie dla każdego, kto lubi przeżywać niezapomniane chwile. Jak przygotować się do skoku spadochronowego?
Przygotowanie do skoku spadochronowego
Skok ze spadochronem wymaga zaplanowania konkretnych czynności. Niektóre z nich możesz wykonać nawet w domu. Na początek, aby móc skorzystać ze skoku, musisz mieć ukończone 18 lat. W przeciwnym razie potrzebna jest zgoda rodziców. Warto również mieć na uwadze, że Instruktor może odmówić realizacji skoku osobom, których waga jest większa niż 100 kg, a to ze względów bezpieczeństwa, odnośnie udźwigu sprzętu spadochroniarskiego. Do skoku ze spadochronem nie jest wymagana wyjątkowa kondycja fizyczna, ale warto o nią wcześniej zadbać, gdyż ułatwi ona koordynację ruchową oraz należytą współpracę podczas skoku tandemowego z profesjonalistą. Ponadto, aby dobrze przygotować się do skoku, nie możesz pominąć dobrania wygodnego stroju. Ubranie powinno chronić ciało przed otarciami i wyziębieniem. Nie bez znaczenia jest także wygodne sportowe obuwie.
Co więcej pierwsze w życiu skoki ze spadochronem warto poprzedzić lotem zapoznawczym helikopterem, aby zaznajomić się z maszyną lotniczą, która jest nieodłącznym elementem skoku spadochronowego. Dzięki temu możesz podjąć ostateczną decyzję o tym, czy faktycznie chcesz wykonać skok spadochronowy.
Z naszej strony oferujemy usługi przelotu śmigłowcem, które również dają sporo emocji i niezapomnianych wrażeń, a co najważniejsze świadczymy usługi najwyżej jakości, w pełni dbając o właściwy komfort i bezpieczeństwo naszych Klientów.
Skok ze spadochronem a przeciwskazania
Pamiętaj o tym, że samodzielne skoki ze spadochronem wymagają więcej umiejętności. W tej sytuacji konieczna jest dobra kondycja fizyczna i odbycie profesjonalnego szkolenia. Zanim zdecydujesz się na skok, poznaj przeciwwskazania. Ze skoku powinny zrezygnować osoby z chorobami kręgosłupa, epilepsją, łamliwością kości, czy niewydolnością układu krwionośnego i oddechowego. Spadochroniarstwo jest sportem, który może uprawiać praktycznie każdy, poza powyższymi wyjątkami. Nie ma się czego obawiać, gdyż to przeżycie pełne emocji i satysfakcji.
Ciekawostki o skokach spadochronowych
Skoki ze spadochronem odbywają się zazwyczaj z wysokości 4 000 metrów. Taki skok składa się z dwóch etapów: wolnego spadku oraz lotu ze spadochronem. Pierwszy etap lotu z zamkniętym spadochronem trwa około minuty, zaś spadanie z otwartym spadochronem około 7-10 minut. Co więcej skoczkowie osiągają prędkość na poziomie 200 km/h. Pierwszym skoczkiem spadochronowym był kaskader Leslie Irvin. Podjął on tą aktywność w 1919 roku. Na przestrzeni lat skoki ze spadochronem zyskały ogromną sławę i stały się doskonałym sposobem na poczucie dreszczyku adrenaliny.